Please enable JavaScript to view thecomments powered by Disqus.  Self storage czyli wynajmujemy mały, samoobsługowy magazyn. - znajdz.org wyszukiwarka dobrych firm
Wtorek, 11 grudnia 2018 - Dzień Chruścika
dodaj firmę do wyszukiwarkipoleć nam dobrą firmę
  • gb
  • ru
  • de

Aktualnie jesteś: Strona główna » Aktualności » Self storage czyli wynajmujemy mały, samoobsługowy magazyn.
 

Self storage czyli wynajmujemy mały, samoobsługowy magazyn.

2016-10-19

Self storage - magazyny do wynajęcia

Od pewnego czasu przybywa w Polsce ofert małych magazynów do wynajęcia. Znacie je dobrze z programów typu “Wojna magazynowa” sprawdziliśmy ile to kosztuje i co możemy przechowywać w takich mini magazynach.

Metry kwadratowe do wynajęcia

Zacznijmy od tego, że oferowane są skrytki już od 1m2 to wystarczająco dużo aby zmieścić na przykład kilka kartonów z rzeczami aktualnie nie potrzebnymi w domu lu firmie. Umowa zawierana jest na czas nieokreślony i obowiązuje 14 dniowy okres wypowiedzenia, a minimalny okres najmu to dwa tygodnie.

Schowki i boksy, ile to kosztuje?

W firmach oferujących powierzchnie magazynowe do wynajęcia znaleźliśmy ofertę boksów od 3 do 22 m2 oraz schowków od 1 - 3 m2. Ceny za wynajem w zależności od wielkości to 430 zł brutto miesięcznie za boks 6m2 i 1300 zł za powierzchnię 22m2.

Ubezpieczenie i ochrona.

Obiekty magazynowe są standardowo ubezpieczone od zalania, spalenia i etc. Dodatkowo można ubezpieczyć boks od deklarowanej wartości rzeczy przechowywanych. Koszt to 8 zł do wartości 10.000 zł. Gdy nie opłacimy magazynu firma przyśle nam monity na adres e-mail oraz w formie tradycyjnej na adres korespondencyjny. Obiekty są monitorowane 24 godziny na dobę.

Co się stanie jak nie opłacimy najmu lub najemca umrze?

Warto wskazać osobę upoważnioną do odebrania naszych rzeczy na wypadek śmierci. Co mogę przechować w magazynie do wynajęcia? Zasadniczo wszystko, za wyjątkiem zwierząt oraz materiałów łatwopalnych i prawnie zakazanych w naszym kraju.

Wymagane dokumenty

W przypadku osoby fizycznej wystarczy tylko dowód osobisty oraz wizyta w oddziale, jeżeli chodzi o firmy to do zawarcia umowy wymagane są dokumenty firmowe oraz pieczątka.

Komu to potrzebne?

Zasadniczo nic nie jest nam potrzebne do puki… nie jest nam to potrzebne! Tak jest i z magazynami na wynajem. Niby zbędne ale czasem może się przydać na przykład przy przeprowadzce czy w firmie w okresie sezonowym może pojawić się potrzeba zwiększenia powierzchni magazynowej.

Tu znajdziesz: magazyny do wynajęcia, a nas interesuje kiedy pojawią się wojny magazynowe made in Poland :)

Masz doświadczenie z wynajmem self storage? Podziel się wiedzą w komentarzach.

Zdjęcia: Kangu24.pl

 

 
Wróć do listy »

Ostatnio dodane firmy